SK | CZ | EN | DE | HU | PL

DOKONALÁ
PRÍRODA

DOKONALÝ
ZÁŽITOK

DOKONALÁ
DOVOLENKA

DOKONALÁ
PRÍRODA

Bootstrap Slider

 

Pondelok

Montenegro -tura cena 25 Eur

Prejazd autobusom pozdĺž pobrežia Čiernej Hory : Petrovac, Sv. Štefan, Budva. Príchod do mesta Cetine (staré korunovačne mesto). Prehliadka mesta a kláštoru Cetinskeho. Prejazd serpentínami do NP Lovčen, výstup na Jazerský vrch 1660 mnm z ktorého sa ukáže krásny výhľad na celú Čiernu Horu. Na samom vrchu sa nachádza mauzóleum Petra II Petroviča Negoša ktorý je symbolom slobody pre Čiernohorcov. Nasleduje prejazd cestou kráľa Nikolu až do mesta Neguši. Na Neguši je možné ochutnať špeciality ako pršut a Negušský syr – najznámejšie špeciality Čiernej Hory. Po prestávke nás čaká krásna cesta s výhľadom zo vzduchu na krásnu Boku Kotorskú – tzv. najjužnejší fjord Európy. Cena zahŕňa: dopravu autobusom a sprievodcu. Cena nezahŕňa: vstup do NP Lovčen (2Eur), vstupné do Mauzólea Petra Petroviča Negoša, vstupné do Cetinského kláštora, a iné vstupné.  

Rafting na rieke Tara – cena 60 Eur

Prejazd autobusom okolo Skadarskeho jazera, hlavného mesta Podgorica, doliny rieky Zeta a junáckeho mesta Nikšič. Po ceste spravíme prestávku nad jazerom Piva. Na miesto raftingu prichádzame približne o 11:30. Raňajkujeme miestne jedla (burek, kajmak, pršut, domáci syr). Každý dostane výstroj vrátane prilby, vesty a neoprénu a odvezú nás off-road vozidlami na miesto kde začína rafting. Raftuje sa so skúsenými inštruktormi ktorý majú licencie a raftuje sa najkrajšia časť rieky kde zažijeme 12 bukov(divokých vôd), na vode sa travi približne tri hodiny s prestávkami na fotenie sa. Po návrate do kempu sleduje každého kvalitný a obilný obed a potom návrat domov. Deti nad 7 rokov sa môžu zúčastniť raftingu. Plánovaný návrat okolo 20:00.

Utorok:

Boka Kotorska – cena 25 Eur

Počas prejazdu so sprievodcom uvidíte a bude vám vykladané o mestách po ceste – Buljarica, Petrovac, Budva, Tivat, Kotor. Keď prídeme do Kotoru nasleduje prehliadka mesta približne jedna hodina, potom voľný čas do 13:00 a následne nalodenie na loď ktorou popľujeme Bokou Kotorskou. Spravíme krásnu zastávku na ostrove panna Mária z útesu – krásny ostrov – múzeum. Vylodime sa v meste Perast, dáme voľný čas a následne ideme do mesta Tivat kde sa vylodíme a následne pôjdeme autobusom nazad na letovisko.  Plánovaný návrat je okolo 18:00. V cene nie je zahrnuté vstupné na ostrov, a mesto Kotor.  

Kláštor Ostrog – cena 12 Eur

Prejazd autobusom cez hlavne mesto Podgorica, krásneho údolia rieky Zeta cez oblasť nazývanú Bjelopavlička rovina. Po príchode na miesto prvé uvidíme dolný kláštor a potom ako je to zvykom pešo pojdeme na horný kláštor Ostrog. Uvidíme jedinečný kláštor umiestnený v skale Sv. Vasilija čudotvorca a liečiteľa. Je to miesto kam idu ľudia bez ohľadu na vieru za cieľom uzdravenia sa. Potom znovu prídeme ku dolnému kláštoru kde je možnosť dať si obed. Návrat na letovisko okolo 15:00.

 

 

 

Streda

Kaňony Čiernej Hory – cena 30 Eur

Výlet autobusom cez najkrajšie kaňony, začíname kaňonom rieky Morača, návšteva kláštoru Morača z XII storočia. Potom ideme do kaňonu rieky Tara. Prve uvidíme obrovský most Ďurďeviča Tara. Hneď potom odchádzame do NP Durmitor, najkrajší a najväčší NP Čiernej Hory, kde uvidíme aj krásne Crno jezero kde urobíme prestávku. Cestou naspäť ideme inou cestou takže uvidíme mesto Šavník kde dodnes ľudia žijú z dobytkárstva  a Nikšič kde uvidíme mesto v jednej z mála rovín v tomto štáte. Návrat na letovisko okolo 20:00. V cene doprava a sprievodca. V cene nie sú vstupy – približne 4 Eur.

Starý Bar a Ulcinj + pláž 12 km – cena 20 Eur

Pozdĺž Barskej riviéry sprievodca vám priblíži diania a dejiny regiónu. Prva prestávka v meste Starý Bar, prechádzka tzv. tureckou uličkou až na pevnosť starého mesta Bar. V starom meste strávime približne 1,5 hodiny so sprievodcom ktorý vám priblíži ako sa kedysi žilo v meste. Nasleduje návšteva Starej olivy – viac ako 2500 rokov. Potom odchádzame do mesta  Ulcinj, uvidíme krásnu panorámu mesta a potom pôjdeme na Veľkú pláž – 12 km a budeme sa kúpať približne 2 hodiny. V cene nie sú zahrnuté vstupné cca 2 Eur.

Štvrtok

Kruje – Tirana -Durres – cena 35 Eur

Výlet začína jazdou pozdĺž pobrežia do Albánska. Prvá prestávka bude za hranicami Albánska kde bude možné dať si vynikajúcu kávu, kúpiť suveníry, tradičné výrobky a známy Albánsky koňak. Panorama mesta Skadar so sprievodcom, ktorý vám priblíži dejiny Albánska, následne návšteva mesta Kruje a Skenderbegového mauzólea. Návšteva mesta Durres, známej pevnosti La Torra z V storočia, stara ulica Tregtare, starý veľký amfiteáter z II storočia, mešita El-fatih z 1502 roku vybudovaná Mehmetom II, a uvidíme Rímske kúpele. Potom ideme do hlavného mesta Tirana kde navštívime centrum mesta, námestie Skenderbega a námestie Matky Terezy a uvidíme najznámejšie budovy v meste, Prezidentský palác, veľvyslanectva, Pyramídu a starú vež s hodinami a najstaršiu zachovalú mešitu v Albánsku. Voľný čas v meste a návrat do letoviska kde budeme medzi 19:00-20:00. V cene nie sú zahrnuté jednotlivé vstupy cca 2 Eur.

NP Skadarské jazero cena 20 Eur

Výlet začína autobusom a po približne 45 minút sa dostavíme ku jazeru v meste Vraňina na brehu Skadarského jazera kde sa nalodíme. Na plavbe uvidíme ostrov Grmožur, pojdeme na podvodný prameň Raduš. Počas plavby ochutnáte domáce priganice, med, syr a víno. Prestávka n kúpanie na pláži Pelinovo cca 2 hodiny, počas kúpania si môžete dať vynikajúci obed v reštaurácii na pláži a mate výnimočnú príležitosť ochutnať čerstvé ryby z obrovského čistého jazera. Na konci výletu navštívime múzeum. Návrat do letoviska okolo 15:00. V cene nie su vstupné do NP cca 4 Eura.

 

 

 

 

 

 

Piatok

Boka Kotorska – cena 25 Eur

Počas prejazdu so sprievodcom uvidíte a bude vám vykladané o mestách po ceste – Buljarica, Petrovac, Budva, Tivat, Kotor. Keď prídeme do Kotoru nasleduje prehliadka mesta približne jedna hodina, potom voľný čas do 13:00 a následne nalodenie na loď ktorou popľujeme Bokou Kotorskou. Spravíme krásnu zastávku na ostrove panna Mária z útesu – krásny ostrov – múzeum. Vylodíme sa v meste Perast, dáme voľný čas a následne ideme do mesta Tivat kde sa vylodíme a následne pôjdeme autobusom nazad na letovisko.  Plánovaný návrat je okolo 18:00. V cene nie je zahrnuté vstupné na ostrov, a mesto Kotor cca 4Eur.

Rafting na rieke Tara – cena 60 Eur

Prejazd autobusom okolo Skadarskeho jazera, hlavného mesta Podgorica, doliny rieky Zeta a junáckeho mesta Nikšič. Po ceste spravíme prestávku nad jazerom Piva. Na miesto raftingu prichádzame približne o 11:30. Raňajkujeme miestne jedla (burek, kajmak, pršut, domáci syr). Každý dostane výstroj vrátane prilby, vesty a neoprénu a odvezú nás off-road vozidlami na miesto kde začína rafting. Raftuje sa so skúsenými inštruktormi ktorý majú licencie a raftuje sa najkrajšia časť rieky kde zažijeme 12 bukov(divokých vôd), na vode sa travi približne tri hodiny s prestávkami na fotenie sa. PO návrate do kempu sleduje každého kvalitný a obilný obed a potom návrat domov. Deti nad 7 rokov sa môžu zúčastniť raftingu. Plánovaný návrat okolo 20:00.

Nočná Budva – cena 12 Eur

Večerný výlet autobusom popri úchvatnému pobrežiu obce Budva, Sv.Štefanu do Budvy – primorskej perly Čiernej Hory. Návšteva mesta so sprievodcom a voľný čas. Návrat na letovisko okolo 24:00.

Sobota

Skadar – Albansko – cena 25 Eur

Navštívime krásne Albánske mesto Skadar-Shkodra. Uvidíme svetoznámu pevnosť Skadar na Bojani – Rozafa, odkiaľ sa nám ukáže aj celé mesto. Po ukončení prehliadky pevnosti pôjdeme do centra mesta kde uvidíme veľkú mešitu, najväčšiu katedrálu a pravoslávny kostol, dokonca môžeme jedinečnou fotkou všetky tri nafotiť. Po prehliadke centra pešo so sprievodcom pôjdeme pešo navštíviť mestský bazár a trhy kde sa da zjednávať cena a kúpite veľmi dobre. Návšteva autentickej reštauracie v centre – Vila Bekteshi. Plánovaný návrat na letovisko je okolo 16:00. V cene doprava a sprievodca. V cene nezahrnuté vstupné cca 2 Eur.

Nočný Ulcinj – cena 12 Eur

Večerná návšteva mesta Ulcinj, Zlata ulička, Malá pláž, stará pevnosť, možnosť večerať v autentickej reštaurácii v starom meste. V cene doprava a sprievodca mestom.

 

 

 

 

 

 

Nedeľa

Dubrovnik –  cena 40€

Vyrážame o 7h ráno, po ceste uvidíme väčšiu časť pobrežia: Bar, Budva, Tivat, Herceg Novi, príchod do Dubrovníku do 12:00 h. Prehliadka meste so miestnym sprievodcom v trvaní jednej hodiny, uvidíme Stradun, Onofrejevu fontánu, mnoho katedrál a iných zaujímavosti. Voľný čas do 16:00, individuálne možnosť obeda v reštauráciách. Očakávaný návrat 19:30. Cena lístka 40Eur. V cene je zarátaná doprava autobusom, sprievodca v meste Dubrovník. V cene nie sú zarátané vstupné.

Mostar Medugorje - cena  35 e

Vo štvrtok o 5h ráno autobusom cez krásnu krajinu a údolie rieky Bregava prichádzame do mesta Stolac, antický Daors, pod ochranou UNESCO. So sprievodcom urobíme krátku pauzu a odfotíme sa pri vodopádoch rieky a pokračujeme v ceste. V Medugoriu budeme okolo 9:30 pôjdeme na misu v kostole Sv. Jakova a potom pôjdeme na miesto Križevac, miesto zjavenia v trvaní cca 30 minút. Voľný čas pre nákupy suvenírov a relikvií 1 hodina.Pokračujeme v ceste do Mostaru, vystúpime pri františkánskom kláštore s najvyššou zvonicou v meste 107 metrov. Pokračujeme vedľa synagógy, Sinan Pašinej mahaly, Cisarskeho námestia a Starého mostu z roku 1566. Uvidíme vežu Halebija na pravom brehu Neretve 1716 kde bolo väzenie a po ľavej strane veža Tara 1767, muničný sklad. Hneď pri Tare sa nachádza aj veža Herceguša XV a Akserska mešita a Krivý most na riečke Radobolja. Voľný čas a návrat do 19 h. V cene doprava autobusom, sprievodca. V cene nie sú zahrnuté individuálne trovy klienta

 

NP Skadarské jazero cena 20 Eur

Výlet začína autobusom a po približne 45 minút sa dostavíme ku jazeru v meste Vraňina na brehu Skadarského jazera kde sa nalodíme. Na plavbe uvidíme ostrov Grmožur, pojdeme na podvodný prameň Raduš. Počas plavby ochutnáte domáce priganice, med, syr a víno. Prestávka n kúpanie na pláži Pelinovo cca 2 hodiny, počas kúpania si môžete dať vynikajúci obed v reštaurácii na pláži a mate výnimočnú príležitosť ochutnať čerstvé ryby z obrovského čistého jazera. Na konci výletu navštívime múzeum. Návrat do letoviska okolo 15:00. V cene nie sú zahrnuté vstupné do NP cca 4 Eura.

Skadar – Albansko – cena 25 Eur

Navštívime krásne Albánske mesto Skadar-Shkodra. Uvidíme svetoznámu pevnosť Skadar na Bojani – Rozafa, odkiaľ sa nám ukáže aj celé mesto. Po ukončení prehliadky pevnosti pôjdeme do centra mesta kde uvidíme veľkú mešitu, najväčšiu katedrálu a pravoslávny kostol, dokonca môžeme jedinečnou fotkou všetky tri nafotiť. Po prehliadke centra pešo so sprievodcom pôjdeme pešo navštíviť mestský bazár a trhy kde sa da zjednávať cena a kúpite veľmi dobre. Návšteva autentickej reštauracie v centre – Vila Bekteshi. Plánovaný návrat na letovisko je okolo 16:00. V cene doprava a sprievodca. V cene nie je zahrnuté vstupné cca 2 Eur.