SK | CZ | EN | DE | HU | PL

DOKONALÁ
PRÍRODA

DOKONALÝ
ZÁŽITOK

DOKONALÁ
DOVOLENKA

DOKONALÁ
PRÍRODA

Bootstrap Slider

DOVOLENKA VLAKOM


Predstavujeme Vám novinku na Slovenskom, Čestkom a Maďarskom trhu. Dovolenka vlakom je dokonalá pohoda a relax v jednom....

Čierna hora

Dobrodoša, prijatno, đe si, što činiš - Čierna Hora, ešte stále nepoznaná perla Balkánu a Stredomoria, jedinečná svojou rôznorodosťou a prírodnými krásami. Atmosféru skalnatej krajiny, morského pobrežia, nedotknutých parkov a jedinečnej mentality si bezhlavo zamilujete. Každé ráno sa prebudíte do nového sna, ktorý vás nenechá ľahostajnými a zatiahne do každodennej túžby nového spoznávania Montenegra, ako ju zvykli nazývať ešte starí Rimania.

Ste gurmán? Alebo vás viac zaujímajú historické pamiatky? Alebo ste milovník turistiky, či sa radi kocháte prekrásnou prírodou a milujete vôňu a tyrkysovú farbu mora? To všetko môžete vidieť a zažiť na vlastné oči na našich pobytových, poznávacích a športových zájazdoch do tejto prekrásnej krajiny v roku 2016!

 

Informácie o Čiernej hore:

Republika na pobreží Jadranského mora.. Hlavným mestom je . Čierna Hora je hornatá krajina posiata krasovými oblasťami. Hoci je jednou z najmenších krajín Európy (s rozlohou 14 026 km²), reliéf je nesmierne rozmanitý. Najvyšší vrch Čiernej Hory Zla Kolata má nadmorskú výšku 2 534 m n. m.. Väčšinu územia tvorí Dinárske pohorie s planinami. Tiež nížiny pri Skadarskom jazere a v údolí rieky Zeta a Tara. Skadarské jazero, ktoré je najväčším jazerom Balkánu. Nachádza sa tu rieka Tara, ktorá je najčistejšia rieka Európy, kde sa organizujú jedny z najlepších raftingov.

Nájdete tu štyri krásne a jedinečné kaňony, každý hlboký cez 1000m. Charakter pobrežia od 12km jemno piesočnatej pláže na juhu, cez jemno štrkové pláže v centrálnej časti pobrežia do skalnatej Boky Kotorskej, ktorá sa považuje za najjužnejší fjord v Európe.